୧୫ ମାସ ପରେ ଏହି ଜିଲ୍ଲା ହେଲା କରୋନା ମୁକ୍ତ…

0

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର: କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଦ୍ୱାରା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା । ତଥାପି, ଧୀରେ ଧୀରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ୱାଭାବିକ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ଜିଲ୍ଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଭଣ୍ଡାରା ଜିଲ୍ଲାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମୁକ୍ତ ଘୋଷିତ କରାଯାଇଛି । ଜିଲ୍ଲାର ଏକମାତ୍ର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ଏଠାରେ କୌଣସି ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇନାହିଁ ।

ଜିଲ୍ଲା ସୂଚନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଉପଯୁକ୍ତ ଯୋଜନା ତଥା ସାମୂହିକ ପ୍ରୟାସ ତଥା ଅନୁସନ୍ଧାନ, ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଭଣ୍ଡାରାକୁ ୧୫ ମାସ ପରେ କରୋନା ଭାଇରସରୁ ମୁକ୍ତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି ।

ଚିକିତ୍ସାରେ ଥିବା ଏକମାତ୍ର କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜିଲାରେ ୫୭୮ ଜଣଙ୍କୁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାରିକୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନଥିଲା ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲାରେ କୌଣସି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋଗୀ ନାହାଁନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ସନ୍ଦୀପ କାଦାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭଣ୍ଡାରାକୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ସାମୂହିକ ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଲୋକମାନେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ COVID-19 ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ପାଳନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.