୨ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଲେ ସ୍ୱାମୀ, ପଞ୍ଚାୟତ ବସାଇ କଲେ ଅଭିଯୋଗ

0

କୋଲହାପୁର : ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କୋଲହାପୁରରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏଠାରେ, ଯେତେବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀ କୁମାରୀତ୍ବ  ପରୀକ୍ଷାରେ (Virginity Test) ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜାଟ ପଞ୍ଚାୟତ ମାଧ୍ୟମରେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆଦେଶ ପଠାଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ଦୁଇ ସ୍ୱାମୀ, ଶାଶୁ ଏବଂ ଜାଟ୍ ପଞ୍ଚାୟତର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉକି, ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ FIR ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସଂହିତା ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାମାଜିକ ବହିଷ୍କାର ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛି ।

ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟ ଭଉଣୀ କଞ୍ଜରଭାଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର । ଦୁଇ ଭଉଣୀ ନଭେମ୍ବର ୨୭, ୨୦୨୦ରେ କୋଲହାପୁରରେ ରହୁଥିବା ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଶାଶୁଘରେ ଅଲଗା ଶୋଇବା ଘରକୁ ନିଆଯାଇ ଭର୍ଜିନିଟି ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇ ଥିଲା । ତେବେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କୁମାରୀତ୍ୱ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ତାଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପରମ୍ପରା ଅଟେ ।

କୁମାରୀତ୍ୱ ପରୀକ୍ଷାରେ ବିଫଳ ହେବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଉଭୟ ଭଉଣୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣି କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ କାହା ସହ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଦୁଇ ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା । ପୀଡିତା ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାଶୁ ଘରେ ମାରପିଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ଉଭୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଜାଟ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯାଇଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.