ଆଜିର ରାଶିଫଳ,(୧୨ / ୦୪ସୋମବାର)

0

ମେଷ- ଆଜି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଚିନ୍ତା ଅନୁଭବ କରିବେ | ଯେଉଁମାନେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଏହି ବିନିଯୋଗ କମ୍ ଲାଭ ଦେବ । ଆବଶ୍ୟକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବା ସହଜ ହେବ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଗଠନ ହେବ | ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ରୋକିବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସୁସ୍ୱାଦୁ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ପାଇପାରିବେ |

ବୃଷ- ବ୍ୟବହାରିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଏହି ଦିନ ଶୁଭ ଅଟେ। ପୁରୁଣା ଏବଂ ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ପଡିବ | ନୂତନ ବନ୍ଧୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଗଠନ ହେବେ ଯାହାର ବନ୍ଧୁତା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ | ପିଲାମାନଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ଦ୍ୱାରା ମନ ଉଡ଼ିଯିବ |  ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ବାଧା ଉପୁଜିବ | ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ପଛରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ମଧ୍ୟ ରହିବ | ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପଛରେ ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | ପ୍ରକୃତିର ଉଦାସୀନତା ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବ | କୋର୍ଟରୁ ଯତ୍ନର ସହ ଗତି କରିବେ | ଆପଣ ତଥାପି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଧାରାରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

ମିଥୁନ- ଗଣେଶଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ। ବ୍ୟବସାୟ ବବଢିବା  ସହିତ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ଏବଂ ସଂଗ୍ରହ ପାଣ୍ଠି ପାଇବେ | ପିତା ଏବଂ ପ୍ରାଚୀନମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। ଲକ୍ଷ୍ମୀଜୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିବ | ଉପରୋକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଲାଭରେ ସଫଳତା ଆଣିବ | ସାଙ୍ଗମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ କିଛି ଆନନ୍ଦଦାୟକ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ |

କର୍କଟ- ମାନସିକ ଚାପ ଏବଂ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସହିତ ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଶାରୀରିକ ଭାବେ,  ଅଳସୁଆ ରହିବ | ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେବ | ଏହା ଏକ ଅନୁଭୂତି ଯାହା ଭାଗ୍ୟ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମର୍ଥନ କରୁନାହିଁ | ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ହେବ, କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ମନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶରୀରରେ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ ହେବ | ବଣିକ ଶ୍ରେଣୀ ସଂଗ୍ରହର ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ | ତୁମେ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦ ପାଇବ |

ସିଂହ-  ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଗଣେଶ ନୈତିକତା   ଉପରେ ସଂଯମତା ଏବଂ ଅର୍ଥନୈତିକ  କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପରିଶ୍ରମ ଅଧିକ ହେବ | ତେଣୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥତା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ବିଷୟବସ୍ତୁ ଲାଭ |  ସମ୍ଭବତ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିବ | ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ତୁମଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର |

କନ୍ୟା- ତୁମେ କଲାକକ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଭାବେ ଖ୍ୟାତି ପାଇବ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ | ମନୋରଞ୍ଜନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମର ଖୁସିର ଦିନ ରହିବ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସଂଗ୍ରହ ଟଙ୍କା ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ଗରମ ହୋଇପାରେ | ଏ ଧାର୍ମିକତା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତା ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ |

ତୁଳା-  ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଫଳପ୍ରଦ ଦିନ | ଦୃଢ  ମନୋବଳ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ଆପଣ ଯେକୌଣସି  କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ନିଜ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ | ଘରର ପରିବେଶ ସୁଖଦ ଏବଂ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଭାଷଣରେ ସଂଯମ ରୁହ | କଳାକାରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଶୁଭ ଦିନ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ଆଜି ଆପଣ ମନୋରଞ୍ଜନ ପରିବେଶରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରିବେ | ଆପଣ ବାହ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିବେ |

ବିଛା- ଆଜି ଆପଣ ସାହିତ୍ୟିକ ଧାରା କରିବା କୌତୁହଳଜନକ ମନେ କରିବେ ବୋଲି ଗଣେଶ କହିଛନ୍ତି। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ | ସେୟାର-ବେଟିଂରେ ଲାଭ ହେବ | ମନୋବଳ ଦୃଢ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ହେବ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିଜୟ ହେବ | ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଶାନ୍ତିରେ କରାଯିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ |

ଧନୁ- ଆଜି ଗଣେଶ ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ ମାତାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ପରିବାରର ଅବାଞ୍ଛିତ ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଖରାପ କରିପାରେ | ଅର୍ଥ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ହରାଇବ, କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟରାତ୍ରି ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହେବ ଏବଂ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବ | ପ୍ରକୃତିରେ ପ୍ରେମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ |

ମକର-ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ କାରବାର କରିବା ଅଧିକ ମିଠା ହେବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଯିବାକୁ ଭ୍ରମଣ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଭାଇ ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହେବ | ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ଜିତିବେ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ, ଦୁର୍ଘଟଣାଜନିତ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେତୁ, ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥତାରେ ପରିଣତ ହେବ | ମାଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟବସାୟ ଚିନ୍ତା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ | ବହୁ ବିଚାର ବିମର୍ଶ ପରେ ଘର ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଦଲିଲକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ କରାଯିବ |

କୁମ୍ଭ- ଆଜି ତୁମ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ତୁମକୁ ସଂଯମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଜିଭ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଯାହାଫଳରେ କାହା ସହିତ ବିତର୍କରେ କୌଣସି କ୍ରୋଧ ନଥାଏ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମଧ୍ୟ ମନରୁ ଦୂରେଇ ଯିବ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ସ୍ଥିରତା ଦେଖାଇବ | ଆପଣ ଯେକୌଣସି  ସୃଜନଶୀଳ କିମ୍ବା କଳାତ୍ମକ ଧାରାକୁ ଫେରିବେ | ପରିବାରରେ ଏକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶ ରହିବ | ଗଣେଶ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

ମୀନ- ଆଜି ଗଣେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। ପରିବାରରେ ଖୁସିର ପରିବେଶ ରହିବ | ତୁମେ ସଫଳତା ପାଇବ | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ | ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ କ୍ରୋଧ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତିରେ ଅଧିକ ରହିବ | ତେଣୁ, ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ଆଚରଣକୁ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଅଧିକ ବିତର୍କ ନକରିବାକୁ ଗଣେଶ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଖାଦ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.