ଆଜିର ରାଶିଫଳ,(୧୩ / ୦୩ ଶନିବାର )

0

ମେଷ- ଆଜି ଲକ୍ଷ୍ମୀଜୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷା ହେବ। ସାମାଜିକ ଭାବରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖ୍ୟାତି  ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ | ବିବାହ ସଫଳତାର ସହିତ ହେବ | କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ବିନିଯୋଗ ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ଚିନ୍ତା କରିବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବିରୋଧ ହେବ, ତେଣୁ ନୀରବ ରହିବା ଉପଯୁକ୍ତ ହେବ।  ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ହଠାତ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ |

ବୃଷ-ଆଜିର ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଅଟେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ | ସାମାଜିକ ସମ୍ମାନ  ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ସହଜରେ କରାଯିବ ଏବଂ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହେବ | ଆନନ୍ଦ-ପ୍ରମୋଦ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଏକ ଛାଇ ହେବ | ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ | ସାମାଜିକ ଏବଂ ଅର୍ଥନୈତିକ  ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଏକ ମନୋରମ ସ୍ଥାନକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଯାତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି |

ମିଥୁନ- ପ୍ରତିଯୋଗୀ ତଥା ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବିତର୍କ ନକରିବାକୁ ଗଣେଶଜୀ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆନନ୍ଦ – ପ୍ରମୋଦ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜିନିଷ କିଣିବାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ। ଆଜି ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ରହିପାରିବେ | ତଥାପି, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ଅନୁକୂଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ | ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ ରହିବ |

କର୍କଟ- ଆଜି ଆପଣ  ଅର୍ଥନୈତିକ  କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ନିଷେଧ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ  | ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖନ୍ତୁ | ପରିବାରରେ ଝଗଡା  ହେତୁ ଏକ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ରୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ବିଦେଶରୁ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆଘାତ ଦେବ |

ସିଂହ- ଗଣେଶ କୁହନ୍ତି, ଆଜି ତୁମର ପ୍ରଚୁର ମନୋରଞ୍ଜନ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ଯାହା ସହିତ ଆପଣ ସାଙ୍ଗ ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ଉପଭୋଗ କରିବେ | ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା ହେତୁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଥକିଯିବେ | କ୍ରୋଧର ଅତ୍ୟଧିକ ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବେ, ତାପରେ ଆପଣ ସ୍ୱରରେ ସଂଯମତା ରଖି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ |

କନ୍ୟା-ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ଦିନ ଅଟେ  | କାର୍ଯ୍ୟ-ସଫଳତା ପାଇବା ପରେ ଆପଣ ଆଜି ଖୁସି ହେବେ | ତୁମର ଖ୍ୟାତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ପରିବାରର ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ହେବ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଉଭୟ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ କରିବେ |  ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ମନୋରଞ୍ଜନରେ ବିତାଇବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାରମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ |

ତୁଳା- ଲେଖିବା ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳ ଧାରା ପାଇଁ ଆଜି ଶୁଭ ଅଟେ |ବୈଦ୍ଧିକ  ଆଲୋଚନାରେ ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ଆପଣ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ |ବୈଦ୍ଧିକ  ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ଯଶ ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି କେତେକ ଅଧିକ ଭାବପ୍ରବଣ ହେବେ | ବାଣିଜ୍ୟିକ ସ୍ଥାନରେ ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ହେବ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ରହିବ |

ବିଛା- ଆଜି ଗଣେଶ ଆପଣଙ୍କୁ ଜିଦ୍‌ ଛାଡିବାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଭାବପ୍ରବଣତା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମାନସିକ ଚିନ୍ତାର ଅନୁଭୂତି ହ୍ରାସ କରିବ | ଆର୍ଥିକ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ସଂଗଠିତ ହେବ | ପୋଷାକ ବସ୍ତ୍ର ଏବଂ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ପଛରେ ରହିବ | ମା’ଙ୍କଠାରୁ ଉପକୃତ ହେବେ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ଶୀଘ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ | ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବୈଦ୍ଧିକ ଏବଂ ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ  | ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗରୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ଭ୍ରମଣ – ରହିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

ଧନୁ- ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଆନନ୍ଦିତ ହେତୁ ତୁମେ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ହାଲୁକା ଅନୁଭବ କରିବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ପାରିବାରିକ ପ୍ରଶ୍ନର ଆଲୋଚନା ଆୟୋଜନ କରାଯିବ, ଯାହା ସମାଧାନ ଆଣିବାରେ ସଫଳ ହେବ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବିଶ୍ୱସ୍ତତା ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଜିତନ୍ତୁ | ଆଜି ଭାଗ୍ୟର ସମଷ୍ଟି, କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣ ଟିକିଏ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅନୁଭବ କରିବେ | ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ହେବ | ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ପଛରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଜମି, ଘର, ଯାନ ଇତ୍ୟାଦି ସହିତ ଯତ୍ନର ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ | ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଭଲ ସମୟ ପାଇଥାନ୍ତି |

ମକର- ଆଜି ଧାର୍ମିକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ | ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଅଧିକ ବିତର୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦୂଷିତ ହୁଏ ନାହିଁ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ଏବଂ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତଥାପି, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ମନ ମୁକ୍ତ ହେବ | ବନ୍ଧୁଗଣ, ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଉତ୍ସର୍ଗ ସହିତ ମନ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ | ଆଜି ସମୁଦାୟ ଭାଗ୍ୟ ଅଛି |

କୁମ୍ଭ- ଆଜି ତୁମର ମନ ଖୁସିରେ ରହିବ ବୋଲି ଗଣେଶ କହିଛନ୍ତି। ତୁମର ମନ ଉଭୟ ଗଭୀର ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାରେ ବୁଡି ରହିବ | ମନରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ହଟାଇବାକୁ ଗଣେଶ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା ରଖନ୍ତୁ |ଆଜି ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ଷମତାର ଅଭାବ ରହିବ। ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ଧ୍ୟାନ ନ ଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ହତାଶ ହୋଇପାରେ | ଛାତ୍ରମାନେ ଶିକ୍ଷାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି |

ମିନ- ଆଜି କାହା ସହିତ  ଟଙ୍କା  କାରବାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମନ ଏକାଗ୍ର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ସଂଯମତା ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଗଠନ ହେବ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ କରିବ | ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ଇତ୍ୟାଦି ପାଇବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୁଖ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଏଥି ସହିତ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିରେ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ ହେବ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.