ଆଜିର ରାଶିଫଳ (୧୫/୭ ଗୁରୁବାର )

0

ମେଷ-  ସାହିତ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ କଳାତ୍ମକ ପ୍ରବେଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଶୁଭ ଦିନ | ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରି ଆପଣଙ୍କର  ହୃଦୟ ଖୁସି ହେବ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଘରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶ ରହିବ | ଆପଣଙ୍କର  ଭାବନା ଶତ୍ରୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଭାବନା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରିବ | ଅଫିସରେ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ ।

ବୃଷ – ଆଜି ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ହେବ। ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର ଅକ୍ଷରକୁ ଦସ୍ତଖତ କରିବା ବୋଧହୁଏ ଆଜି ଏଡାଇ ଦିଆଯିବ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ  | କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର  ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ | ଆଜି ସୃଜନଶୀଳତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆଜି କିଛି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ କରାଯିବ |

ମିଥୁନ – ସଫଳତା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର  ମନ ଆଜି ଖୁସି ହେବ | ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ  ଦ୍ୱାରା ପରାସ୍ତ ହେବେ | କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଘରେ ବିବାଦର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଟେନସନ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଏହା ମନରେ ଦୋଷ ବଢିବ  | ମାଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବ | ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଉଦାସୀନତାକୁ ନଦେବାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପୂର୍ବରୁ ଭାଗ୍ୟର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି |

କର୍କଟ – ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଯୋଜନା ଯୋଜନା କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କଲେ, ଆପଣ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ମନରେ ଅଟକି ଯିବେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ପରିବେଶ ତିକ୍ତ ହେବ।  ଧାରଣା ଅପେକ୍ଷା ନ୍ୟସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ କମ୍ ସଫଳତା ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣ  ଭଲ ସମୟ ପାଇବେ  | ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ  | ଆପଣ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବେ  | ଆପଣ କାହା ସହିତ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ମନର ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ |

ସିଂହ – ଏହି ଦିନ ଆପଣଙ୍କ  ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଦୃଢ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶକ୍ତି ସହିତ କରିବେ | ତଥାପି, କ୍ରୋଧର ଭାବନା ଉଚ୍ଚରେ ରହିପାରେ, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ | ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଭ ହେବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହଯୋଗ ଭଲ ହେବ | ଆୟ ଆୟଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ |

କନ୍ୟା – ଆଜି ଆପଣଙ୍କର  ମନ ଅଧିକ ଭାବପ୍ରବଣ ହେବ | ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଭାବପ୍ରବଣତାର ପ୍ରବାହ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଚିନ୍ତାହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆଲୋଚନା ଏବଂ ବିବାଦରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ତଥାପି, କାହାକୁ ହିଂସା କରାଯାଇପାରେ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ, ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କର  ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତଥାପି, କ୍ରୋଧରେ ଧ ର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ  |

ତୁଳା-  ଆଜି ଦିନ ହେଉଛି ଭ୍ରମଣ-ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପାଇବା | ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ପାଇବେ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସୁଖଦ ହେବ | କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବ |   ଅତ୍ୟଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତୀବ୍ର ଆଲୋଚନା ଏବଂ ବିବାଦରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ  | ଭୁଲ୍ ହେବା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଇନଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅତି ଯତ୍ନର ସହିତ ନିୟନ୍ତି  |

ବିଛା – ଦୃଢ ମନୋବଳ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସହିତ, ଆପଣ ଆଜି ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସହଜରେ ସମାପ୍ତ କରିବେ | ଆପଣଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରତିଭା ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ବଢିବ  | ପିତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଖଦ ହେବ ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହେବେ | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ, ଆପଣଙ୍କର  ମନ କିଛି ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ଅଟକି ରହିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବନ୍ଧୁତା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ଧନୁ – ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆଚରଣ ଧାର୍ମିକ ହେବ |କୌଣସି  ଧାର୍ମିକ କିମ୍ବା ମଙ୍ଗଲିକ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଆଚରଣ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ନ୍ୟାୟପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | କ୍ଷତିକାରକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | କ୍ରୋଧରେ ଧର୍ଯ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ  | କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ସଫଳ ହେବ | ଆପଣଙ୍କର  କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସହଜରେ ସମାପ୍ତ ହେବା ଜାରି ରଖିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଭୋଗ୍ୟ ହେବ | ପଦୋନ୍ନତି ହେବ | ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ଏକ ମଧୁର ପରିବେଶ ରହିବ |

ମକର – ଆଜିର ଦିନ ପାଇଁ ଆପଣ  ଯତ୍ନର ସହ ଚାଲିବା ଉଚିତ  | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଅନେକ କ୍ଷତିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ | ତେବେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ପରିସ୍ଥିତିରେ କିଛି ହାଲୁକା ଦେଖାଯିବ | ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ | ପ୍ରକୃତିରେ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ତୀବ୍ରତା ରହିବ, ତଥାପି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

କୁମ୍ଭ –  ଆଜି ସରଳ ଜିନିଷ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଏକ କଳହ ହୋଇଯିବ। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ସାଂସାରିକ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବଂ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଉଦାସୀନ ଆଚରଣ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ | କୋର୍ଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସହିତ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ସାମାଜିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଅପମାନିତ ନହେବାକୁ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ |  ଆପଣ ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ ନକରିବା ଉଚିତ | ଶାରୀରିକ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦର ଅଭାବ ରହିବ | ସେଠାରେ ମାନସିକ ଆନ୍ଦୋଳନ ହେବ | ଭକ୍ତି ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଦେବ |

ମୀନ-  ଆଜି ଆପଣଙ୍କର  ମନ ମୁକ୍ତ ଚିନ୍ତା କରିବ | ସନ୍ଦେହ ଏବଂ ସନ୍ଦେହର ଛାୟା ହେତୁ, ହିଲାରିଟିର କୌଣସି  ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିବ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧାବିଘ୍ନର ଉପସ୍ଥିତି ହେତୁ, କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ | ସହକର୍ମୀମାନେ ସହକର୍ମୀ ପାଇବେ ନାହିଁ | ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ବିବାଦର ପରିବେଶ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହେ ନାହିଁ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ସହିତ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ମନ ସାଂସାରିକ ବିଷୟଠାରୁ ଅଲଗା ରହିବ |  କୋର୍ଟ ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଉଚିତ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.