କୂଅରେ ପଡିଗଲେ ଯୁବକ:୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ

0

ଚୁରୁ : ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାଜସ୍ଥାନ ଚୁରୁ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ଦୁତ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା। ଜଣେ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ମୋବାଇଲରେ କଥା ହେଲାବେଳେ ସହରର ଧାନୁକା କୂଅ ନିକଟରେ ୧୨୦ ଫୁଟ ଗଭୀର ଖୋଲା କୂଅରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ ଶହ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କୂଅରେ ଯୁବକ ଜଣକ ପଡିଯିବାର ଖବର ସହରରେ ନିଆଁ ପରି ବ୍ୟାପିଗଲା। ଏହାକୁ ଦେଖିବାକୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ୱାର୍ଡ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଦଉଡି ସାହାଯ୍ୟରେ ଯୁବକକୁ କୂଅରୁ ବାହାର କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା।

କୌଣସି ସୁବିଧା ନଥିବାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଶବ ୧୨୦ ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା ​। ମୃତକ ଜଣକ ସେହି ୱାର୍ଡର ମିକୁ ସାଇନି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ସରକାରୀ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲକୁ ବ୍ୟବଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା।

ଚୁରୁ ପୋଲିସ ଥାନା ଏଏସ୍ଆଇ ଶିବକୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସକାଳେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ପୋଲିସକୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ୨୫ ମିକୁ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ କଥା ହେଉଥିଲା। ମୋବାଇଲରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପାଦ ଖସିଯିବାରୁ ସେ କୂଅରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ପୋଲିସ ସବୁ ଦିଗରୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମୋବାଇଲରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ଇୟର ଫୋନ ଲଗାଇ ଗୀତ ଶୁଣିବା ସମୟରେ ଅନେକ ଥର ଅନେକ ଲୋକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଯାନବାହାନ କିମ୍ବା ଟ୍ରେନ୍ ଦ୍ୱାରା ଧକ୍କା ହେବା ମାମଲା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ମୋବାଇଲରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ିବାର ଏହା ବୋଧହୁଏ ପ୍ରଥମ ଘଟଣା। ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ମୋବାଇଲରେ କଥା ହେବା କେତେ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇପାରେ ଏହି ଘଟଣାରୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିପାରିଥିବେ। ସେଥିପାଇଁ ରାସ୍ତାରେ ଯିବା ଆସିବା ସମୟରେ, ଛାତ ଉପରେ, ରାସ୍ତା ପାରି କଲାବେଳେ ସତର୍କ ରହିବ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ। ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ମୃତକଙ୍କ ଗାଁରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.