ମା’କୁ ମାରିଦେଲା ନାବାଳିକା ଝିଅ

0

ଫରିଦାବାଦ : ହରିୟାଣାର ଫରିଦାବାଦରୁ ଏକ ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ହତ୍ୟା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ପୋଲିସର କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ୍ ଦାବି କରିଛି ଯେ ୧୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି। ପୋଲିସ ଦାବି କରିଛି ଯେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ଝିଅ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ମିଶି ଏହି ଜଘନ୍ୟ ଅପରାଧ କରିଛି। ପୋଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ନିଜ ପ୍ରେମିକକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମାଆ ଏଥିରେ ରାଜି ନଥିଲେ ଏବଂ ଝିଅକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ଝିଅ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ସହିତ ମିଶି ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଝିଅଟି ରାତିରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ନିଦ  ବଟିକା ମିଶାଇ ମା’କୁ ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ପ୍ରେମିକ ତାକୁ ଭିଡିଓ କଲ୍ କରି ହତ୍ୟା କରିବା ତରିକା ବତାଇଥିଲା।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ବୁଲନ୍ଦଶାହର ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଦୀପାଂଶୁ ଏବଂ ଝିଅ ଫରିଦାବାଦର ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ନାବାଳିକା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଜୁଲାଇ ୧୧ ରେ, ଫରିଦାବାଦର ଓଡିୟା କଲୋନୀ ଡାବୁଆର ବାସିନ୍ଦା ବିଶାଲ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ରାତିରେ କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କ ମା ସୁଧାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଡାବୁଆରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ DLF କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଡିଏଲେଫ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏକ ଟିମ୍ ଗଠନ କରି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଡିଏଲ୍ଏଫ୍ ଟିମ୍ ଏହି ଘଟଣାର ଖୁଲାସା କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୀପାଂଶୁକୁ ଅଗଷ୍ଟ ୩ ରେ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳିକାକୁ ଅଗଷ୍ଟ ୪ ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ପୋଲିସ କହିଛି ଭିଡିଓ କଲରେ ପ୍ରେମିକ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ନାବାଳିକା ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ନିଦ ବଟିକା ମିଶାଇ ମା’କୁ ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲା। ଏହା ପରେ, ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୧୨ଟା ସମୟରେ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦିପାନସୁଙ୍କୁ ଏକ ଭିଡିଓ କଲ କରି ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ତକିଆକୁ ମା’ର ମୁହଁକୁ ଚାପି ଦେବାକୁ ନାବାଳିକାକୁ କହିଥିଲା। ଏହାପରେ ଓଢଣୀରେ ତଣ୍ଟି ଚିପିଦେବାକୁ କହିଥିଲା। ପ୍ରେମିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ନାବାଳିକା ସେହିପରି କରି ନିଜ ମା ସୁଧାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ତଦନ୍ତକାରୀ ଦଳ ବୁଧବାର ଦିନ ଉଭୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରୁ କୋର୍ଟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୀପାଂଶୁକୁ ଜେଲକୁ ପଠାଇଥିଲେ ଏବଂ ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ କରନାଲ ନାବାଳକ ଜେଲକୁ ପଠାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.