ମୁହଁରେ ଅକ୍ସିଜେନ ମାସ୍କ, ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା ହାତ…ରାତିସାରା କାନ୍ଦୁଥିଲେ ICU ରେ ଭର୍ତ୍ତି ମହିଳା

0

ଜୟପୁର: ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍ । କାରଣ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କାମୁକ ପିଶାଚଙ୍କ ତିକ୍ଷ୍ନ ନଜର । ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁରରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ପୁରୁଷ ନର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କ ସହ ଏହି ଘୃଣ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ଅପରେସନ ପୂର୍ବରୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଥିବା ମହିଳା କାମୁକ ପୁରୁଷ ନର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରି ନପାରି ରାତିସାରା କାନ୍ଦୁଥିଲେ । ସ୍ୱାମୀ ଯେତେବେଳେ ସକାଳେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେ ରାତିର ପୁରା କାହାଣୀ ନିଜ ହାତରେ ଲେଖିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ମାମଲା ଜୟପୁରର ସେଲବି ହସ୍ପିଟାଲର ଅଟେ । ହଠାତ୍ ଦେହ ଖରାପ ହେବାପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୫ରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅପରେସନ୍ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଆଇସିୟୁରେ ଏକ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରାତି ରହଣୀର ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ସେ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସକାଳେ ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବା ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଅପରେସନ୍ ଯୋଗୁଁ ସେ କିଛି କହିପାରିଲେ ନାହିଁ । ସେ କିଛି କହିବାକୁ ଏକ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ କଲେ । ପରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଏବଂ ରାତି ସାରା ତାଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ହେଲା ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ମହିଳା ଜଣକ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଲେଖି ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ରାତିରେ ମେଲ ନର୍ସିଂ ୱାର୍ଡ ବଏ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ପିଂଚ୍ କରି ଦେଖୁଥିଲେ କି ସେ ସଚେତନ ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ । ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଅନେକ ଥର ଅଶ୍ଳୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ମହିଳାଙ୍କ ପାଟିରେ ଅକ୍ସିଜେନ ମାସ୍କ ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ହାତ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା । ସେ ଶାରୀରିକ ସ୍ତରରେ ଏପରି ନଥିଲେ ଯେ ସେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିପାରଥାନ୍ତେ । ମହିଳା ଜଣକ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ରାତିସାରା କାନ୍ଦୁଥିଲେ ।

ମହିଳା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ମହିଳା ନର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀ ରାତିସାରା ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉନାହାଁନ୍ତି । ସକାଳେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳା ନର୍ସ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ ବଦଳାଇବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ପୀଡିତା ତାଙ୍କୁ ସବୁକିଛି କହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ମେଲ ନର୍ସିଂ ୱାର୍ଡ ବଏ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି କାରଣ ସେ କିଛି କହିପାରିନଥିଲେ । ପରେ ସେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଲେଖି ପୁରା କଥା କହିଥିଲେ । ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଏ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଦୁଇ ତିନି ଜଣଙ୍କ ସହ ୱାର୍ଡ ବଏ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରି ଚୁପ୍ ରହିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ସେ ଏହି ବିଷୟରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡ୍ୟୁଟି ଚାର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଆଇସିୟୁରେ ଦୁଇଟି କୋଠରୀ ଅଛି । ସେଦିନ ରାତିରେ ଜଣେ ମହିଳା ନର୍ସ ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.