ନୂଆ ଲୁକ୍ ସହ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାରତକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରେ TikTok

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  : ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ ସେୟାରିଂ ଆପ୍ TikTok ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରେ । ତେବେ ନୂଆ ନାଁ ନିୟପ ଲୁକ ସହ କରିପାରେ ଲଞ୍ଚ । PUBG ଭଳି ଏହି ଆପକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବାର ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି । ଟେକ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଟିକଟକର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ବାଇଟ୍ ଡାନ୍ସ ଏହି ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଆପ୍ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର୍ ଜେନେରାଲ୍ ଅଫ୍ ପେଟେଣ୍ଟସ୍, ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କକୁ ଆବେଦନ କରିଛି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଟିକଟକ୍ ସମେତ ୫୬ ଟି ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଏହି ନିଷେଧାଦେଶ ସହିତ ଏହାକୁ ସମସ୍ତ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯାହା ପରେ ଏହା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ । ଚିପଷ୍ଟର ମୁକୁଲ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ୬ରେ ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ବାଇଟ୍ ଡାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ନୂତନ ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କରେ ଟିକଟକର ସ୍ପେଲିଂକୁ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି ।

ଏଥର କମ୍ପାନୀ ଟିକଟକ୍ ନାମରେ ଏହି ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ ପ୍ରୟୋଗ ଦେଇଛି । ଟ୍ରେଡ୍ ମାର୍କ ନିୟମ, ୨୦୦୨ରେ ଚତୁର୍ଥ ସୂଚୀର ଶ୍ରେଣୀ ୪୨ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି । ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଆପ୍ TikTok ଭାରତରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଏହାକୁ ନିଷେଧ କରାଯାଇଥିଲା, ଦେଶରେ ଏହାର ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ନିୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା ଥିଲେ । ଟିକଟକର ନିଷେଧାଦେଶ ପରେ ଫେସବୁକର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଏହାର ଲାଇନରେ ନୂଆ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ।

ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷୁଦ୍ର ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିବାର ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ରିଲ୍ସ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସର୍ଟସ୍ ନାମରେ ଦିଆଯାଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଭିଡିଓ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ଟିକଟକ୍ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରେ, ତେବେ ଏହା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ଏକ କଠିନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.