ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଜିଲ୍ଲା ଭାବେ ଖୋର୍ଧାରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ହଜାର ଟପିଛି

0

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଜିଲ୍ଲା ଭାବେ ଖୋର୍ଧାରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ହଜାର ଟପିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବଳକା କୋଭିଡ୍‌ ମୃତ୍ୟୁର ଘୋଷଣା କିଛି ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସିଂହଭାଗ ମୃତ୍ୟୁ ଖୋର୍ଧାରୁ ଆସିଥିଲା। ଫଳରେ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ବିତୀୟ ଲହରକୁ ମିଶାଇ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରୀ ଭାବେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦୩ ଛୁଇଁଛି। କେସ୍ ଫାଟାଲିଟି ରେଟ୍ ବା ସିଏଫ୍‌ଆର ୦.୬୮ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ଜିଲ୍ଲାର ୭୦ ପ୍ରତିଶତ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ କେବଳ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ହୋଇଛି। ବଳକା ମୃତ୍ୟ ସଂଖ୍ୟାର ଘୋଷଣା ଚଳିତମାସ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ‌ତେଣୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବଢ଼ିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଉ ୬୯ଜଣ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଖୋର୍ଧା ୨୬, ବାଲେଶ୍ବର ୧୦, ସମ୍ବଲପୁର ୭, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ୬, ବରଗଡ଼ ୫, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ୪, ବଲାଙ୍ଗୀର, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, କନ୍ଧମାଳ ଓ ରାୟଗଡ଼ାରେ ୨ ଲେଖାଏଁ, ସୋନପୁର, ନୂଆପଡ଼ା ଓ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୩୭୭କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଖୋର୍ଧା ବାଦ୍ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ୪୬୨, ଗଞ୍ଜାମ ୪୨୪ ଓ ପୁରୀରେ ୩୧୭ଜଣଙ୍କ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଦେବଗଡ଼ରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ୩୬ଜଣଙ୍କ ସରକାରୀ ଭାବେ ମୃତ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.